Kriminál

Boj o holý život

Jednotlivé cely, pouta a trest smrti! Přesně takto vypadá poslední hodina vašeho života! Neprávem a „čistou náhodou“ se totiž ocitnete v celách, kde čekáte na smrt. Máte jen jedinou možnost přežít, a to útěk. Musíte využít své okolí, abyste se z věznice dostali na svobodu. To, že uniknete z cel, neznamená, že máte vyhráno. Smíříte se s osudem, nebo se vydáte na útěk smrtce, která si na vás brousí kosu?

Počet hráčů

2-5

Čas

60min

Jazyky

CZ

Obtížnost

7/10

Omezení

od 15 let, nevhodné pro lidi s omezenou možností pohybu

Příběh

Tma byla hustá a neúprosná, jakoby se stala součástí každého okamžiku. Místnost byla studená a zvláštně tichá, až na to samé odzvonění starého hodinového stroje, které se linulo stále dokola. Jednotlivé cely byly prázdné a ticho, které v nich panovalo, bylo přerušováno jen občasným vzlykem někoho, kdo se nacházel v té samé beznaději jako vy.

Byly jste tu zcela neprávem, obětí zkráceného soudu a náhodného zatčení. Odsouzeni na smrt, jenom kvůli tomu, že jste se ocitli na špatném místě ve špatnou chvíli. Nyní jste uvězněni ve věznici, kde vás čeká jediná jistota – trest smrti.

Ale nevzdáváte se. Máte jedinou možnost přežít: útěk. Těšíte se na každý okamžik, kdy hlídka projde kolem vaší cely, ať už je to několikrát denně, nebo jen jednou za den. Musíte být trpěliví, musíte čekat na tu správnou chvíli.

Dny se mění ve tmy a noci ve vaší úzké cele. Využíváte každý kousek okolí, abyste našli cestu ven. Drobné ostré kameny, které jste našli ve škvírách na podlaze, začínají být vašimi nástroji k osvobození. Pomalu, avšak důkladně, začínáte pracovat na rozrušení svých okovek.

Když konečně přichází den, kdy jste schopni se zbavit svých pout, cítíte vzrušení, jaké jste dlouho nepociťovali. Ale vaše cesta teprve začíná. Musíte najít způsob, jak se dostat ven z této pevnosti smrti. Zjišťujete, že věznice je rozsáhlá a plná nástrah. Musíte se vyhnout pohybujícím se pohlížejícím, zamaskovaným strážcům a složitým pastem, které vás mohou odhalit.

Ale stále vás žene jediná myšlenka – svoboda. Nejste ochotni smířit se s osudem, který vám byl nespravedlivě ukládán. A tak se vydáváte na nebezpečnou cestu útěku. Vaše rozhodnutí je jasné – nechcete být jen obětí, která čeká na smrt. Chcete bojovat, chcete žít.

A tak začínáte svoji nekonečnou hru na schovávanou s osudem. Vaše chvíle jsou napjaté, vaše rozhodnutí musí být rychlá a nekompromisní. Každý krok vás přibližuje buď k svobodě, nebo k smrti. Ať už jste připraveni na smíření s osudem, nebo si zvolíte riziko útěku, jedno je jisté – vaše příběh je napínavý a plný nečekaných zvratů. Budete bojovat až do posledního dechu, abyste unikli z tohoto pekla, které jste nezasloužili.

Důležité informace

Galerie

© COPYRIGHT 2017 MAZEMENT, ALL RIGHTS RESERVED