To nejlepší na Vinohradech

Vinohrady se poslední dobou krčí ve stínu svých slavnějších sousedů Žižkova a Karlína. V těchto čtvrtích se poslední dobou přímo roztrhl pytel se zajímavými místy. Vinohrady tak nepůsobí už moc “cool”, to je ovšem chybný dojem. Při procházce Vinohrady objevíte mnoho skvělých míst. My pro vás vybrali ty nejlepší z nich!

Kam jít, když je pěkně?

Jiřího z Poděbrad

Na první pohled nezajímavý rádoby park u metra. Přijďte sem odpoledne a zjistíte, že se tady od středy do soboty pořádají farmářské trhy. Nejsou ovšem zoufalým pokusem o prodej zeleniny z Lidlu za vyšší ceny. Produkty, které zde nabízejí jsou opravdu jedinečné a výborné. V září se na tomto místě pořádá Vinohradské vinobraní s kvalitním programem a nabídkou vín.

Jiřího z Poděbrad
Výsledek obrázku pro jiřího z poděbrad farmarske trhy

Riegrovy sady/Rajská zahrada

Zde zaběhneme trochu na Žižkov, ale z Vinohrad tam je opravdu blízko. Možná až příliš… Riegrovy sady jsou známé snad všem, ale my bychom vás rádi upozornili na dvě místa, s nimi spojená. Prvním je Rajská Zahrada. Není to zastávka metra, ale park propojený s “riegráči”. Je v něm klid a dost místa na pikniky.

Riegrovy sady

Pokud si pití a jídlo radši koupíte na místě, tak doporučujeme Beer Garden přímo v Riegrových sadech. Mají spoustu míst k sezení a solidní nabídku občerstvení.

Žižkovský vysílač

Nejvyšší stavba ve městě a přirozená dominanta mezi Vinohrady a Žižkovem nabízí observatoř s dechberoucím výhledem na celé město. Kdo by si chtěl připlatit za luxus, může vyzkoušet unikátní One Room Hotel - jednopokojové apartmá ve výšce 66 metrů.

One Room Hotel

Kam za zážitkem?

Mazement

Úniková hra v ulici Polská u Riegrových sadů. Z metra Jiřího z Poděbrad sem také dojdete za pár minut. Při tvorbě těchto her (Mazement nabízí dvě) se tvůrci soustředili na inovace a eliminaci nudných zámečků. V obou hrách tedy najdete naprosto promakaný systém, který jen tak neprolomíte. Vše je soustředěno především na maximální zážitek. Obsluha vám nabídne pití i občerstvení a vše vám vysvětlí. Problém není ani přinesená láhev šampaňského ;-) Pokud doma máte děti nebo chcete dát rodičům netradiční dárek, tak to není problém. Z Mazementu odejde zaručeně spokojený každý.

Mazement - úniková hra Dědictví

Gentlemen Brothers

Tak se nazývá luxusní pánské holičství, které si zakládá na tradičním konceptu anglických barber shopů. Tady vás pouze neostříhají, tady vám poskytnou skvělý relax. Rozhodně pánům doporučujeme.

Divadlo na Vinohradech

V krásné historické budově najdete moderní a uznávané inscenace. Kritikou vychvalovaná je hra Amadeus na motivy filmu Miloše Formana. 

Divadlo na Vinohradech

Většina her je pojata moderně, ale rozhodně ne na úkor diváckého zážitku.

Kam na kafe?

Ant Hill

Pokud máte chuť zkusit vietnamskou kuchyni, neváhejte navštívit Ant Hill. Nemusíte se bát, že by vám nezachutnalo, každý si tam přijde na své. Kromě tradičního vietnamského pokrmu BÁNH KHÚC (kulička lepkavé rýže plněná masem a fazolovou náplní, zdobená křupavou cibulkou), si můžete pochutnat na matcha cheesecaku, cupcaků a nebo palačinkách. Aby vám nevyschlo při tom v krku, objednejte si zajímavá latte. Prostředí Ant Hillu je zdobeno neformálně, tedy velmi útulně.

Dobrá trafika

Dát si kávu v trafice? To zažijete jen na Vinohradech. Tato trafika je opravdu trochu výjimečná. Kromě novin zde koupíte kvalitní whisky a výborné doutníky. Pokud si chcete kávu vychutnat v netradičním prostoru a nedat za něj 100 korun, tak trafika je místo pro vás.

Dobrá trafika

Erhartova cukrárna

Cukrárna přímo na Vinohradské ulici, nabízí mnohem více než větrníky a indiánky. Výběr dortů je opravdu široký a doplňuje ho ještě větší výběr sladkostí typu makronka. Vše se prodává na váhu. Dílo mistra cukráře si můžete užít i díky krásnému interiéru.

Cafe Trieste

Údajně nejlepší káva v Praze. Najdete ji blízko Erhartovy cukrárny. Očekávejte moderní interiér a možnost sezení před kavárnou, i když posezení na Vinohradské ve všední den není úplně nejlepším zážitkem. Nečekejte ovšem moderní napodobeniny kávy, na kterou jste zvyklí z nadnárodních řetězců. Tady dostanete opravdu kvalitní kávu v její nejčistší podobě.

Kde se najíst?

Yamato

V ulici U Kanálky se přenesete do Japonska. Yamato vám nabídne opravdu japonskou kuchyni, ne jen její českou verzi. Restaurace sbírá mnohá ocenění. Vyberou si zde milovníci ryb, krabů a milovníci hovězího se zamilují do skvělého Kobe steaku.

Yamato

U Bohouše

V ulici Polská se ukrývá solidní česká hospoda. Oproti Yamato zde nedostanete módní kulinářské výstřelky, ale dobře udělaná česká jídla. Prostředí je moderní, ulepené stoly zde nenajdete. I obsluha drží krok s dobou a je velmi příjemná. Plusem Bohouše jsou jídla již s přílohou a pravidelná denní menu.

Kam na pití

Vinotéka Noelka

Malý prostor přímo u Jiřáku. O jeho kvalitě svědčí dlouhá fronta a mnoho skupin popíjejících před prodejnou. Obslouží vás profesionální obsluha a vína, která vám nabízí, jsou vždy kvalitní. Nemusíte se bát předražených vín nakoupených ve slevě v supermarketu, nabízených vám jako archivní francouzské víno.

Mánesova bar and books

Příjemné prostředí a kvalitní drinky? Ano, to vše pět minut chůze z Jiřího z Poděbrad. V tomto baru najdete velmi příjemné posezení, skvělou obsluhu a výtečné drinky. Toto místo by byla škoda vynechat.

Mánesova Bar and Books