Co dělat v Praze, když prší?

Když prší, může se zdát, že den jen tak promrháte. Nemůžete na prohlídku města, kterou jste plánovali, teplota poklesne, všechno začíná vypadat ponuré a ani se vám nechce vstát z postele. Na druhou stranu vám to dává jedinečnou příležitost vyzkoušet věci, které byste jinak neudělali.

Přinášíme seznam top 10 aktivit, které lze podniknout v Praze, když prší.

Jídlo a nápoje, které neochutnáte nikde jinde

Toto je pravděpodobně první věc, která vás napadne a v Praze se vám v tomto ohledu nabízí široká škála možností. Můžete navštívit Ambiente - all you can eat brazillian dinner. Ano, "all you can eat", tedy vše, co sníte. Možná vyjde taková večeře o něco dráž než klasická, ale stále je cena velmi přijatelná s přihlédnutím na to, jak pestrou nabídku jídel můžete ochutnat. Když dostanete chuť na drink, Hemingway je s širokým výběrem nápojů a úžasnou atmosférou jedním z top 10 barů v Evropě. Pokud chcete navštívit klasický bar/klub, Kozička je skvělé místo, kam se dá zajít. a přímo v centru Prahy. Nabízí některá z klasických českých piv a zažijete zde skvělou atmosféru tvořenou převážně místními. Budete-li potom chtít vyrazit do klubu, jeden z největších je Retro dance hall vlastněný jedním z nejúspěšnějších rádií u nás. Hostujíc i velké hvězdy ze zahraničí, parket se tu každý den zaplní lidmi.

Rich buffet in restaurant Thai Delikates
http://weraveyou.com/wp-content/uploads/2015/09/retro-praha-1200x520.jpg

Úniková hra

Ještě jste neslyšeli o tomto fenoménu? Pak je nejvyšší čas vyzkoušet! Představte si scénář: "Byli jste s přáteli na výletě v centru Prahy. Poslední, co si pamatujete, bylo bujaré popíjení po zavírací době v nějaké krčmě. Najednou se probíráte zavřeni v nějakém vězení. Nevíte, kde jste, ani jak jste se sem dostali. Máte hodinu na to, abyste se vysvobodili a šílenému psychopatovi unikli". Budete hledat, zkoumat, objevovat skryté nápovědy, zařízení a hejblata. Zvládnete místnost opustit do hodiny? Pokud je to něco, co byste rádi zkusili, určitě navštivte Mazement hned u Riegrových sadů a jejich hry Psychopatův komplex nebo Dědictví.

C:\Users\Simona\Downloads\8_1.jpg
C:\Users\Simona\Downloads\1_1.jpg

Indoor skydiving ve větrném tunelu

Už jste zkusili skydiving? Ani déšť venku vám nebude vadit, protože v Praze je otevřený vnitřní větrný tunel v Letňanech (blízko metra C). Na podlaze je turbína, která generuje vítr o rychlosti 270km/h, který vás nechá létat s pocitem, že skutečně letíte volným pádem. Je to druh zážitku, na který je nejlepší vyrazit s přáteli nebo v páru. Navíc je turbína 4.3 metrů široká, což dává příležitost k vyzkoušení nějakých základních triků, které vás instruktoři naučí. Pokud to zní lákavě, vyražte do Hurricane Factory.

http://www.vetrny-tunel.com/images/gallery/gallery-img-220-08.jpg
http://www.vetrny-tunel.com/images/gallery/gallery-img-220-07.jpg

Osvěžující čaj s vodní dýmkou

Jestli chcete chvíli pohody a v klidu si vykouřit šišu, jste ve správném městě. Praha má hodně čajoven, kde dostanete na výběr z mnoha zajímavých čajů i tabáků do vodní dýmky. Nejlepší volba bude Budha teahouse díky jedinečné atmosféře, příjemné obsluze i široké nabídce tabáku a čaje. Svou polohou na Praze 1 budete přímo v centru, pokud se pak rozhodnete pokračovat dál.

http://www.buddha-cajovna.cz/oduman.jpg

Návštěva muzea nebo galerie

Zajímáte se o historii nebo umění? Pak máte opravdu štěstí, že jste zrovna v Praze. Je to jedna z dalších skvělých věcí, které tu lze dělat, když prší. Zapomeňte na počasí a nechte se na výstavě nebo v muzeu pohltit starou pražskou historií. Pokud vás lákají spíš muzea, zamiřte do Národního muzea přímo nahoře na Václavském náměstí. Mají mnoho expozic počínaje biologiíhistorií, přes Náprstkovo museum až po museum české hudby. Pokud vás víc zajímá umění, nenechte si ujít Dox gallery of contemporary art. Jejich motto mluví za vše: "V době, kdy stále více lidí myslí nebezpečně stejným způsobem, schopnost umění znejistit třeba jen na chvíli naše obvyklé způsoby vnímání, může být jeho největším přínosem." Máte-li zálusk na galerii, nechte se inspirovat tímto seznamem top 10 galerií v Praze.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/30/Narodni_muzeum.jpg/1200px-Narodni_muzeum.jpg
http://www.east-contemporary.com/wp-content/uploads/2017/04/R0058008-1.jpg

Laser Game

Už jste byli na lasergame? Pokud zní odpověď ne a chce zažít trochu akce, pak byste určitě měli vyzkoušet. Tlumené osvětlení, skvělé kulisy a můžete vyrazit střílet své nepřátele laserovou puškou. Ano, laserovou puškou. Všude blikají světla, tep se zrychluje a vy bojujete o přežití a střílíte po všem, co se hýbe. Můžete jít v libovolně velké skupině, ale čím víc vás bude, tím to vyjde levněji Oblečte si určitě sportovní oblečení i boty. Nejlepší je Laser Arena v centru Prahy.

http://www.maxlasergame.cz/inc/images/Arena3.jpg
http://laserarenaolomouc.cz/galerie_fotogalerie/big/arena-132.jpg

Virtuální realita

Když je kvůli dešti realita v Praze šedá a nudná, proč nejít na virtuální? Torch entertainment nabízí dvě z nejlepších her v Praze. Kterou si vybrat? Je to jen na vás. Můžete si vybrat mezi hrami Cosmos a Mind Horror. Ve hře Cosmos budete vy a váš tým klony, kteří se nacházejí v hroutící se vesmírné stanici Eden. Zvládnete se dostat k vesmírnému záchrannému člunu dřív než vám dojde kyslík? Druhá hra Mind Horror z vás udělá vyšetřovatele, kteří pátrají po ztraceném dítěti. To by ještě bylo docela obyčejné až na to, že budete hledat v mysli psychopata, který ho drží v zajetí. Podaří se vám zachránit dítě a současně uniknout z psychopatovy mysli?

http://www.torchvr.cz/img/cosmos/cosmos26.png
http://www.torchvr.cz/img/mind/MindHorror1.png

Objevujte pražské podzemí

Chcete se podívat do podzemí, kde kde ani většina pražanů nikdy nebyla? Pak je ten správný den na návštěvu pražské čistírny odpadních vod. Čistírnu je možné navštívit pouze s průvodcem. Když se pro to rozhodnete, uvidíte původní prostory i strojovnu. Prohlídka vás provede celou čistírnu a končí u kopií původních plánů a fotografií. Navíc uvidíte dokument z roku 1943 a pro zájemce o historii technických staveb a zvláště pražské kanalizace je připraven historický filmový dokument Muži pod Prahou, 1947.

C:\Users\Simona\Downloads\Image (1).jpg
C:\Users\Simona\Downloads\Image.jpg

Jaderný bunkr přímo v centru města

Muzeum studené války vám nabízí unikátní zážitek v podobě návštěvy bunkru. Výstava obsahuje sbírku typického armádního vybavení používaného od druhé světové války až do roku 1989. Uvidíte uniformy, plynové masky, helmy, zbraně, stejně jako dobové noviny či fotografie. Je to skvělé místo, pokud se chcete dozvědět něco více o tomto období v Československu.

C:\Users\Simona\Downloads\P10808870--mm600x600_95.JPG
https://www.likealocalguide.com/media/cache/5f/25/5f25f023a5d00cc6601eff07e6216b97.jpg

Paintball

Na rozdíl od laser game paintball nabízí už téměř reálný zážitek z mise jednotek speciálního nasazení. Paintballová přestřelka v interiéru je tak další ze zábavných aktivit, které lze podniknout v Praze za deště. Aréna na Praze 4 má 3 různé arény - Vietnam , The Dock a The sportzone, přičemž každá nabízí trochu jiný zážitek ze hry.

Paintball Synkáč
Paintball Synkáč